Вхід на сайт
Логін:
Пароль:
[Забули пароль?]
 
закрити
 
 
 
 
 
Головна  
 
 

Номінація: Найкраще подання резонансного матеріалу

Критерії:

- оперативність, новизна;
- значущість, впливовість;
- повідомлення, яке змінило світ/ситуацію.

Усі роботи, подані в цю номінацію, можуть бути також номіновані на присудження спеціальних призів та інших нагород, оголошених Організаторами конкурсу "Честь Професії"

  • оцінка від 1 до 10 за десятибальною шкалою (1- мінімальна оцінка, 10 - максимальна; ви можете використовувати тільки цілі бали);
  • ви можете висловити особливу думку стосовно кожної з робіт у спеціальній формі. розташованій під роботою
  •  
 

««Влада торгашам не авторитет»»

Поліщук Олександр | Друкована робота

 

Незважаючи на заборону продажу алкоголю на День молоді, журналіст «ЛЗ» зміг придбати його у семи з 10-ти магазинів у центрі Рівного.

 

Цьогорічний випускний вечір плавно перейшов у День молоді. Аби не допустити масового «алкотрешу» в обласному центрі, міська влада заборонила продаж спиртних напоїв у ці дні. Щоправда, слово керівників міста виявилося недостатньо вагомим для більшості торгівельних точок.

 

Минулої неділі на День молоді автор цих рядків вирішив перевірити, чи справді торгівельні заклади наклали на свої алкогольні відділи табу. Для цього методом «пальцем у небо» обрав 10 магазинів (супермаркетів) і торгових точок.

Стартували від супермаркету «Наш Край», що на проспекті Миру. На його дверях одразу помітив табличку, що 28 червня заклад не продаватиме алкогольні, слабоалкогольні напої та пиво. Зайшов у середину поспілкуватися з охоронцем. Вдав обуреного покупця, який хоче «гарно» відсвяткувати День молоді.

 

— Хомко заборонив продавати алкоголь, сьогодні можемо продати лише пиво у пластикових пляшках, — мовив охоронець супермаркету, показуючи пальцем на полицю з літровими та дволітровими пляшками пива. Цим самим він спростував напис на дверях закладу про неможливість купівлі пива (є фотка). Але оскільки інші напої з градусом тут не продавали, зарахуємо супермаркет до групи тих, що не продавали алкоголь. Отже, 0:1 на користь влади.

Вийшовши із супермаркету, спустився у підземний перехід на тому ж проспекті Миру. Там розташовуються три відділи, у яких знаходяться холодильники з пивом та слабоалкоголками. Підійшовши до першого з них, побачив, як хлопчина років 16 задоволено відходив зі скляною пляшкою заморського пива. Підійшов, придбав пиво вітчизняного виробника. По сусідству без проблем купив іще одну пляшку. На третій точці вирішив завести невинну розмову.

Журналіст: — Ви пиво продаєте?.

Продавець: — Вам можу продати.

— Що значить «можете»? — перепитав.

— Сьогодні пиво ніби не можна продавати, влада заборонила, — пояснила вона.

      То чого ж ви продаєте?

       Бо люди мають право відпочити, — розсердилася та. Рахунок став 3:1 на користь торгашів.

Із проспекту попрямував до майдану Незалежності, точніше, до славнозвісного «Бахуса».

Алкогольний відділ виявився зачиненим, отже, 3:2. Звідти почимчикував до «Вопака». Ситуація аналогічна «Бахусу» — 3:3. Опісля повернув у бік «Екомаркету», який зумів здивувати. З досвіду попередніх заборон продажу алкоголю пригадалося, що «Еко» завжди зачиняв алковідділи, коли цього вимагала міська влада. Цього разу — навпаки. Узявши 2 пляшки пива, попрямував до каси із ледве жевріючою надією, що там мені скажуть, що пиво сьогодні не продається. Проте єдиною фразою, яку почув від касирки, була: „Картку на знижку маєте?”. Забравши чек (є фото), пішов на вул. Петлюри, де зазвичай дуже часто «затарюється» молодь. У першому з відвіданих магазинів придбав пляшку холодного «Славутича». Розрахувавшись, уже зібрався виходити, тієї ж миті мене гукнула продавчиня: „Заховайте пиво до сумки!”.

— Навіщо? — перепитую.

— Бо побачать, що ви у нас придбали пиво, і в нас можуть бути проблеми. Сьогодні продавати алкоголь не можна.

 

Заховав до сумки, де вже лежало 7 пляшок пива. Порахував, 5:3 на користь торгашів. Завітав іще до двох магазинів, де придбав іще літр пива та пляшку настоянки. Отож із 10-ти відвіданих магазинів, алкоголь продали у семи, знаючи про заборону. А магазинів у центрі міста, як мінімум, удвічі більше, „ЛЗ” обрав найпопулярніші серед молоді.

Висновки про ефективність цієї заборони нехай робить сам читач, а надто - міська влада. Лише хочу зазначити, що через таких торгашів страждає молодь, що напивається і коїть дурниці, та їхні батьки, які нерідко змушені жертвувати своїм сном і нервами заради того, щоб забрати своє захмеліле чадо з міського відділу міліції…

 

P.S. Придбане у магазинах пиво дісталося свідкам, які ходили із журналістом вищезгаданими магазинами на випадок, якщо ті матимуть претензії до правдивості та достовірності даного матеріалу.

 

Олександр ПОЛІЩУК

 

 

Інформація про конкурсанта:

Поліщук Олександр Петрович, Кореспондент з суспільно-політичних та економічних питань, ТОВ «Перлина-М», Рівненський обласний тижневик «Літопис Заходу»    

Нагороди:

• Грамота «За об’єктивну інформацію, висвітлення повсякденних проблем людей, захист прав громадян»;

• Грамота «За за активну участь у висвітленні роботи будівельної галузі»;

• Подяка «За сприяння в організації та проведенні найбільшого конкурсу краси «Перлина Рівного-2009»»;

• Двічі лауреат конкурсу «Студент року» (2008-2009 рр.) у номінаціях «Журналіст» та «Громадський діяч»

• Нагороджений диктофоном Olympus «За активну життєву позицію, ефективну співпрацю та з нагоди Дня журналіста» від УМВС України в Рівненській області Я. Я. Голомші

 Завантажити матеріал

 
 

Думка журі

 
 
[повернутися до переліку робіт]
[повернутися до переліку номінацій]

   
 
2347
 
Наші партнери

Організатори
 
Генеральний телевізійний партнер
 
Інформаційні партнери
Медіабізнес ГУРТ Незалежна медіа-профспілка України Громадське радіо Детектор Медіа СУД НА ДОЛОНІ HelpSMI
 
Партнери конкурсу
USAID Internews SIDA
 
Спонсори конкурсу