Вхід на сайт
Логін:
Пароль:
[Забули пароль?]
 
закрити
 
 
 
 
 
Головна  
 

Оголошено переможців X конкурсу професійної журналістики «Честь Професії»

24.05.2019

 

23 травня 2019 року у Будинку звукозапису Українського Радіо було названо переможців X національного конкурсу професійної журналістики «Честь Професії». Цього року у п’яти основних номінаціях за звання найбільш професійних, впливових та актуальних журналістських матеріалів змагались 711 робіт. Участь у конкурсі брали журналісти з усіх куточків України. Також в основних номінаціях, окрім головного переможця, було названо і найкращий матеріал на локальну тематику.


_________________________________________________________

Переможцем у номінації, яка зібрала найбільшу кількість цьогорічних робіт, «Найкраще подання складної теми» стала робота «Штаб-квартира судді Артура: гості з лави підсудних», журналістки програми «Наші гроші з Денисом Бігусом» (Bihus.Info), Марини Ансіфорової.Фіналістами у номінації стали:

«Молотком по кишенях: як Україна програє мільярди в Євросуді» - Данило Мокрик, «Наші гроші з Денисом Бігусом» (Bihus.Info).

«Колючий дріт і табори для біженців: чим живе Угорщина після міграційної кризи» - Наталія Патрікєєва, Рух ЧЕСНО, «Радіо Свобода»;

«"Вона прокинулася без волосся". Як війна травмує психіку дітей» - Жанна Безп'ятчук, BBC News Україна;

«Дебальцеве. Сто дзвінків тим, хто шукав близьких» - Анастасія Канарьова, медіа-проект «Заборона»;_________________________________________________________

У номінації «Найкращий репортаж» переміг матеріал журналістів Тетяни Якубович, Сергія Коровайного (фото), Владислава Закревського (мультимедіа-дизайн) - «Мінна долина», «Радіо Свобода».
Фіналістами у номінації стали:

«Гра за майбутнє. Заради чого колишній військовий, який більше не вірить ані в барикади, ані в зброю, взявся виховувати молодь» - Марія Паплаускайте, онлайн-журнал «The Ukrainians».

«Підпалюй» (серія текстових та відео репортажів) - медіа-проект «Заборона»;

«Я вдячна раку, вся жесть зі мною вже сталася» - Вікторія Слобода, Анастасія Власова (фото), «Громадське телебачення»;

 «Вагонне гетто. Продовження» - Андрій Орляк, «ТСН. Тиждень», телеканал «1+1»;

 

Спецприз у номінації «Найкращий репортаж» на локальну тематику отримав матеріал «“Донбас сьогодні”. Серія: Загублена тиша та нічний фронт» - журналістки спецпроекту «Донбас сьогодні», телеканалу «TV5» Євгенії Мельнік._________________________________________________________


У номінації «Найкраще подання резонансного матеріалу» переміг матеріал «
Розвідкою по нирках (Спецагент СБУ: 8 мільйонів $, російські паспорти та 200 смертей)» Лесі Іванової, програма «Наші гроші з Денисом Бігусом» (Bihus.Info).
Фіналістами у номінації стали:

«Американські «Айленди» для українського флоту: чому катери досі не в Україні» - Валерія Єгошина, «Схеми. Корупція в деталях» (спільний проект Радіо Свобода та телеканалу UA:Перший);

«Вчителько моя, спонсор БПП: як партія президента збирає мільйони» - Ігор Фещенко, Рух ЧЕСНО, «Українська правда».

«Mr. Petro Incognito. Таємна відпустка президента Порошенка» - Михайло Ткач та Наталка Седлецька, «Схеми. Корупція в деталях» (спільний проект Радіо Свобода та телеканалу UA:Перший);  

«"Депутати за викликом": як "радикали" Ляшка Ахметову допомагають» - Антон Кривко, Рух ЧЕСНО, «Українська правда»;

 

Спецприз у номінації «Найкраще подання резонансного матеріалу» на локальну тематику отримала робота журналіста видання «Миколаївський центр журналістських розслідувань» Ярослава Чепурного - «Великий улов»._________________________________________________________

 

Переможцем у номінації «Найкращий матеріал з громадянською позицією» став матеріал Мар'яни П'єцух, «Серійна бездіяльність, або Особливості слідства у справі Гандзюк (Серія матеріалів в рамках розслідування справи Катерини Гандзюк)», видання «Українська правда».

Фіналістами у номінації стали:

«Вікторія: трагедія пустоти» - Євгенія Моторевська та Катерина Лихогляд, агенція журналістських розслідувань «Слідство.інфо».

«Приватний загін під крилом Нацполіції» - Валерія Єгошина, «Схеми. Корупція в деталях» (спільний проект Радіо Свобода та телеканалу UA:Перший)

 «Таємний ізолятор СБУ» - Анастасія Станко, Анна Тохмахчі, Анастасія Канарьова, «Громадське телебачення»;

«Судний день Володимира Балуха» - Валерій Балаян, проект «Крим.Реалії»;


Спецприз у номінації «Найкращий матеріал з громадянською позицією» на локальну тематику отримав матеріал «САДЫ НА ПЕСКАХ: как Черноморское побережье становится частной собственностью» - журналісток видання «Миколаївський центр журналістських розслідувань», Олесі Ланцман та Ірини Дігіч.

 _________________________________________________________

 

У номінації «Надія журналістики» перемогу здобув матеріал «Гніздечко від орла: як в гуртожитку Поплавського оселились депутати» Антона Столярова, «Наші гроші з Денисом Бігусом» (Bihus.Info);
Фіналістами у номінації стали:

«Звичайний камуфляж | Беркут 5 років потому» - Вікторія Рощина, «Громадське телебачення».

«Таємний фаворит Луценка» - Наталія Касяненко, «Наші гроші з Денисом Бігусом» (Bihus.Info);

«Вітряки на Боржаві: користь чи шкода» - Костянтин Чайковський, «Вижити в Україні», телеканал ZIК;

«Її шрами» - Анастасія Іванців, видання "Лівий берег" (LB.ua);  


Спецприз у номінації «Надія журналістики» локальної тематики отримав матеріал «(БЕЗ)коштовна освіта» - Наталії Кулик, ТРК «ПЕРШИЙ ЗАХІДНИЙ»._________________________________________________________

 

Фіналісти цьогорічного конкурсу отримали сертифікат-спецприз від аналітичного ресурсу «Суд на долоні» – професійний доступ до сервісу з даними з Єдиного державного реєстру судових рішень, які інтегровані з інформацією інших відкритих реєстрів.

Вели церемонію нагородження переможців конкурсу «Честь Професії» Юлія Зорій, ICTV та Дмитро Хоркін, Українське радіо (НСТУ).Головну журналістську подію року висвітлюватиме генеральний телевізійний партнер конкурсу – канал UA: Перший.

Усі зареєстровані на конкурс роботи, положення про конкурс та новини, а також інші деталі читайте на офіційному сайті конкурсу. Окрім офіційного сайту, стежити за новинами можна на сторінці конкурсу в Facebook.


Національний Конкурс професійної журналістики «Честь Професії 2019» став можливим завдяки фінансовій підтримці Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), що була надана через проект «Медійна програма в Україні», який виконується міжнародною організацією Internews; та Посольства Швеції.

Інформаційні партнери конкурсу: Детектор медіаСуд на долоніГУРТГромадське радіоHelpSMIУкраїнське радіо, AngelFlowers.

 

Оргкомітет конкурсу:

Наталя Терес – менеджерка проектів 
Незалежної Асоціації Телерадіомовників
(044) 254 55 56
project@nam.com.ua
www.nam.org.ua

 

     
80
 
 
21560
 
Наші партнери

Організатори
 
Генеральний телевізійний партнер
 
Інформаційні партнери
ГУРТ Детектор Медіа
 
Партнери конкурсу
USAID Internews SIDA
 
Спонсори конкурсу