Вхід на сайт
Логін:
Пароль:
[Забули пароль?]
 
закрити
 
 
 
 
 
Головна  
 

25 квітня 2013 р. на урочистій церемонії були оголошені імена переможців IV конкурсу професійної журналістики «Честь професії 2013». Організатори конкурсу – Незалежна Асоціація телерадіомовників та Українська Асоціація Видавців (УАВПП). Цього року на конкурсу було подано рекордну кількість заявок – 936, що майже удвічі більше, ніж торік (509 робіт).


(Ольга Юдіна (Фраза.ua)
, переможець у номінації "Надія журналістики")

Найбільша кількість матеріалів була подана у номінацію «Кращий матеріал з громадянською позицією» - 265 робіт. «Краще подання складної теми» зібрало 174 журналістські роботи. У номінацію «Надія журналістики» подано 156 заявок. 135 матеріалів змагалися за перемогу у номінації «Краще подання резонансного матеріалу». «Кращим журналістським розслідуванням» прагнули стати 99 конкурсні роботи. Спеціальна номінація «Кращий матеріал про захист прав людини в Україні», створена у партнерстві Програмою розвитку ООН в Україні та Посольством Великої Британії в Україні, зібрала 106 журналістських робіт. 25 робіт з поданих на конкурс в п’яти основних номінаціях, стали претендентами на здобуття спеціального призу від компанії Amway за «Кращий матеріал, що надихає на створення власного бізнесу».

Переможці в основних номінаціях конкурсу отримали іменні кришталеві стелли, сертифікати на $1000, дипломи, призи від компанії КАТА, а також квіти від торгової марки «Камелія». Переможець у спеціальній номінації отримав іменну кришталеву стеллу, диплом та планшетний комп’ютер (iPad Mini).

Участь у церемонії нагородження взяли Рікарда Рігер, в.о. постійного представника ПРООН в Україні, Саймон Сміт, надзвичайний і Повноважний Посол Великої Британії в Україні, Уейн Шарп, керівник програми «У-медіа» Інтерньюз Нетворк.

Олексій Погорелов, генеральний директор Української Асоціації Видавців (УАВПП): «Пишаюсь тим, що українські журналісти прагнуть визнання – це найкраще свідчення факту, що професійна журналістика жива і розвивається! Адже поганий той журналіст, якого все влаштовує, який не докладає зусиль до самовдосконалення та не потребує визнання. Дякую усій команді, яка півроку працювала на цей чудовий результат – не тільки працівникам і працівницям двох наших асоціацій, але й усім партнерам, без підтримки яких нам було б у багато разів важче. «Честь Професії» нарешті стала «українським пулітцером», і тепер ми не маємо права не розвивати конкурс у наступні роки!»

Катерина М’ясникова, виконавчий директор Незалежної асоціації телерадіомовників: «Нас приємно вразила така велика кількість робіт, яку було подано цього року на конкурс. Це свідчить про те, що конкурс стає популярнішим у журналістському середовищі, і перемога у ньому є почесним визнанням щоденної якісної журналістської роботи. Також хочу акцентувати на тому, що конкурс набуває все більшого національного розповсюдження. Звичайно, нам є над чим працювати, але той факт, що журналісти, які працюють у ЗМІ різних типів з усіх куточків країни, переконує нас у тому, що премія «Честь професії» є потрібною та важливою для сучасної української журналістики».

Переможцями конкурсу «Честь професії» 2013 році стали:

Номінація «Кращий матеріал з громадянською позицією» - Станіслав Ясинський, кореспондент програми ТСН-Тиждень студії «1+1» із роботою «Сусіди дяді Сірьожі».

Фіналісти:

Олена Антонова – журналіст ТРК «Юніон» (м. Макіївка, Донецька обл.), робота «Легальна альтернатива ігровому бізнесу».

Олександр Івахнюк – коментатор, «ТРК «Радіо-Ера», журналіст інтернет-видання «Українська правда», робота «Велопоїздка Київ-Керч через Кубань».

Олександр Миронов – старший інспектор сектору зв’язків з громадськістю УМВСУ у Вінницькій області, робота «Сільська правда дільничого».

Галина Петрушка (Роспопа) – автор проекту і ведуча програми «ПРАВОкація» на телеканалі ZIK (Львів), робота «Ліки. Побічна дія – невідома!».

 

Номінація «Краще журналістське розслідування» – Денис Бігус, журналіст телеканалу ТВі, робота «Укртрансгаз: від пенсіонерів до президента».

Фіналісти:

Анна Бабінець – журналіст агенції «Слідство. Інфо», робота «Міжсезоння владних чемпіонів».

Максим Романюк – журналіст проекту «Народний контроль» на телеканалі ZIK (м. Львів), робота «Чи мають право перевізники підвищувати тарифи?».

Любомир Ференс - журналіст каналу ТВі, робота «Карпатське Межигір’я Януковича: на що витрачають 24 мільйони державних гривень?».

Ярослав Чепурний – кореспондент Миколаївської обласної правозахисної громадської організації «Центр журналістських розслідувань», робота «Охота на зораки».

 

Номінація «Краще подання складної теми» – Буткевич Богдан, спеціальний кореспондент журналу «Український Тиждень», робота «Мережеве болото».

Фіналісти:

Ольга Веснянка – журналістка української редакції Deutsche Welle, робота ««Євро-2012»: ромам не місце у Києві?».

Денис Данько – журналіст програми «Гроші» телеканалу «1+1», робота «Борги Президента».

Віра Єдемська – заступник головного редактора тижневика «Семь дней», робота «Неопалимые».

Олексій Кутєпов – журналіст телекомпанії «1+1», робота «Оксана Макар. Переосмислення».

 

Номінація «Краще подання резонансного матеріалу» — Ігор Колтунов, журналіст програми «Агенти Впливу» телеканалу, роботаНТН, робота «Скандальне МВС».

Фіналісти:

Авторський колектив програми «Постскриптум»  «34 каналу» (м. Дніпропетровськ), робота «P.S….. у пошуках правди».

Віталій Єрмак – репортер телеканалу «1+1», робота «Доктор Пі».

Дар’я Романська  – редактор ТО «День за днем», журналіст новин Кіровоградської ОДТРК, робота «Цинік-убивця – на 9 років за гратами».

Максим Савчук – кореспондент каналу ТВі, робота «Таємниця серверної кімнати».

 

Номінація «Надія журналістики» – Ольга Юдіна, позаштатний журналіст  суспільно-політичної інформаційно-аналітичної інтернет-газета «Фраза», робота «Потемкинская экология по-днепропетровски, или Штрихи к «пакращенню».

Фіналісти:

Мар’яна Пітковська – журналіст інформаційної служби телеканалу ZIK (м. Львів), робота «Аби добрим був».

Євгенія Подобна (Федоренко) – кореспондент «5 каналу», робота «Ремонт на Поштовій площі загрожує музею Магдебурзького права».

Тетяна Свереда – кореспондент газети «Луцький замок», робота «Малює, не торкаючись поверхні».

Вікторія Хамаза – редактор ТРК ВІККА (м. Черкаси), робота «Черкаський Хатіко».

 

Спеціальна номінація «Кращий матеріал про захист прав людини в Україні»:  Ігор Колтунов,  журналіст програми «Агенти Впливу» телеканалу НТН, робота «Міліцейські схеми».

Фіналісти:

Ольга Веснянка – журналістка української редакції Deutsche Welle, робота «Право на протест: судді краще знати, коли людям мітингувати?».

Тарас Зозулінський– спеціальний кореспондент "Юридичного Вісника України", робота «Озброєні й безкарні: влада лише імітує боротьбу зі злочинністю в лавах правоохоронців».

Анастасія Москвичова – журналіст Радіо Свобода / Радіо Вільна Європа, робота «Кілька днів катувань – і нічого, крім штрафу?».

Рустем Халілов – журналіст журналу «Коментарі», робота «Побег от войны к бюрократии».

 

Спеціальним призом від компанії Amway за «Кращий матеріал, що надихає на створення власного бізнесу» була нагороджена Віолетта Луньова за роботу «Эмоции работают на успех».

Претендентами на здобуття спеціального призу стали:

Олег Перетяка

Тетяна Авдашкова

Ірина Салій

Леніна Бичковська

 

Оцінювало конкурсні роботи експертне журі у складі:

 

Олексія Мустафіна, головного редактора телеканалу СТБ;

Олександра Бондаренка, журналіста департаменту інформаційного мовлення телеканалу «Україна»;

Зураба Аласанії, засновник ІА «МЕДИА-ПОРТ» (м. Харків);

Олександра Мартиненка, генерального директора «Інтерфакс-Україна»;

Наталки Гуменюк, незалежного журналіста, викладача НУ «Києво-Могилянська академія»;

Тетяни Мокротоварової, головного редактора інформаційно-аналітичного порталу «Коментарі»;

Андрія Куликова, ведучого програми «Свобода слова» на каналі ICTV;

Олекси Шалайського, керівника проекту «Наші гроші»;

Валентини Самар, керівника Центру журналістських розслідувань (м. Сімферополь);

Михайлини Скорик, незалежного тележурналіста, медіа-експерта;

Ярослава Сухомлина, видавця Чернігівської медіа-групи;

Ігоря Тупікіна, заступника головного редактора журналу «Фокус».

 

Членами журі спеціальної номінації «Кращий матеріал про захист прав людини в Україні», заснованої Програмою розвитку ООН в Україні за підтримки посольства Великої Британії в Україні, стали:

 

Юлія Щербініна, керівник Сектору демократичного врядування програми розвитку ООН;

Андрій Куликов, ведучий програми «Свобода слова» на каналі ICTV;

Максим Щербатюк, правозахисник, програмний директор Української гельсінської спілки з прав людини;

Максим Буткевич, правозахисник, журналіст;

Олексій Курка, координатор з питань інформаційної політики Посольства Великої Британії в Україні;

Тетяна Печончик, правозахисник, журналіст.

 

Церемонія нагородження переможців конкурсу «Честь професії 2013» відбулася 25 квітня у концерт-холі «Оазис» у Києві. Музичний супровід церемонії здійснив гурт Lush Life.

 

Конкурс «Честь професії 2013» відбувався в межах Українського медійного проекту «У-Медіа», що здійснює Інтерньюз Нетворк за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Партнери конкурсу – Представництво Програми розвитку ООН в Україні, Посольство Великої Британії в Україні, компанія Amway, ТМ Інкерман, квіткова компанія «Камелія», компанія Кока-кола Україна, ТМ Неміров, Міжнародний Інститут Менеджменту, компанія КАТА.

 

Оргкомітет конкурсу:

 

 

УАВПП (друковані ЗМІ та Інтернет
-ЗМІ):

Оксана Кузьмінчук
клієнт-сервіс УАВПП
044-425-57-87
organizator@uapp.org
www.uapp.org

НАМ (радіо та ТВ матеріали):
Христина Дрогомирецька

Pr-менеджер проектів НАМ
Тел. (044) 254 55 56
project@nam.com.ua
www.nam.org.ua

 

 
 
Наші партнери

Організатори
 
Генеральний телевізійний партнер
 
Інформаційні партнери
 
Партнери конкурсу
USAID Internews SIDA
 
Спонсори конкурсу